W co się ubrać? Przygotowania do sesji zdjęciowej

Jestem w trakcie planowania swojej biznesowej sesji zdjęciowej, w tym tego w co będą ubrana. I pomimo tego, że dokładnie wiem w co się ubrać na spotkania z klientami, konferencje, czy szkolenia, to jednak przygotowanie się do sesji zdjęciowej jest większym wyzwaniem.Nie ma co ukrywać, że w tym wyzwaniu pomocny będzie doświadczony stylista, który doradzi, jakie materiały wychodzą najlepiej na zdjęciach. Dodatkowo weźmie pod uwagę kolory współgrające z odcieniem skóry, włosów i oczu oraz otoczeniem. I oczywiście nada stylizacjom odpowiedni charakter. Jeżeli nie chcesz skorzystać z pomocy stylisty (tak jak ja), to skonsultuj się ze swoim fotografem. On dzięki swojemu doświadczeniu również może udzielić Ci wielu cennych rad.

Czy elegancja jest konieczna?

Nie! Wszystko będzie zależało od tego, w jakim celu wykonujesz sesję zdjęciową i czym się zajmujesz. Jeżeli pracujesz w branży biznesowej (np. prawnicy, rady prawni, tłumacze przysięgli, politycy, prezesi, agenci ubezpieczeniowi oraz wszelkiego rodzaju doradcy), wybierz do sesji klasykę lub klasykę w wersji casual. Jeżeli możesz poszaleć, wybierz koszulę, poszetkę lub krawat w niestandardowym kolorze. Więcej swobody w ubiorze mają zawody kreatywne (np. graficy, artyści, muzycy), oni mogą pozwolić sobie na bardziej śmiałe stylizacje wychodzące poza klasykę. Są jeszcze zawody, w których musimy skupić się na ubraniach typowo służbowych (np. lekarze, kosmetolodzy). Można wzbogacić je w ciekawe dodatki, hafty firmowe, nadruki.

Materiały i kolory

Do sesji zdjęciowej wybieraj takie kolory, które będę współgrały z Twoja karnacją, odcieniem włosów oraz otoczeniem. Co do materiału to unikaj wzorów zwłaszcza pasków, prążków i koronek oraz delikatnych, prześwitujących tkanin. Zaś jeżeli chodzi o grubość materiałów, to wybierz te, które są korzystne dla Twojej sylwetki.

Trendy

Zdjęcia, które są efektem dobrze przygotowanej sesji zdjęciowej, mają posłużyć kilka lat. A trendy zmieniają się w strasznie szybkim tempie. Na szczęście branża modowa oferuje nam coraz więcej trendów z każdym sezonem. Może niedługo już wszystko będzie modne? Oczywiście bezpieczniej będzie wybrać ubrania, które będą przede wszystkim klasyczne. Chyba że Twoja branża pozwala na odrobinę szaleństwa, wtedy działaj śmiało.

Moc dodatków

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – znasz to powiedzenie? A ubrania to nie wszystko, naszą stylizację kształtują także dodatki. Poza tym mogą wiele o nas powiedzieć. Na przykład rodzaj skóry w butach czy torebce – prawdziwa, czy ekologiczna – może mówić nam o tym, jaki mamy stosunek do zwierząt. Niby mały szczegół, a dla wielu bardzo ważny. Ubiór mówi o nas bardzo dużo, to takie przedstawienie się bez wypowiedzenia słów. Od razu po stylu osoby, na którą patrzymy, można przewidzieć czym się zajmuje. Ważne, aby ten styl nie wprowadzał w błąd i trafne wskazywał na to, jacy jesteśmy i czym się zajmujemy.Tymczasem ja dalej przygotowuję się do sesji zdjęciowej i ruszam na zakupy. Miłego!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze mną.

Ania Zielińska

tel. 507 042 100

hello@aniazielinska.pl