Nie wystarczy zrobić zdjęcia, trzeba się do tego przygotować

Zazwyczaj pracuję po drugiej stronie obiektywu, nadzorując prace fotografa. Każdą sesję zdjęciową dokładnie planuję, ponieważ ujęcia będą potrzebne w materiałach, które są projektowane w określonym celu. Klimat sesji, ilość ujęć i wszystko to, co zostanie sfotografowane, jest ustalone przed sesją. Zastanawiam się nad odpowiednim miejscem, ubiorem, akcesoriami i dodatkami. O części z nich pisałam już w poprzednim artykule.

Podczas sesji często widzę stres i skrępowanie w oczach pozujących osób. U mnie było podobnie. Pomimo dokładnego przygotowania ubrań, makijażu i fryzury oraz akcesoriów, stresowałam się. Wiedziałam po co wykonujemy te zdjęcia i gdzie będą one zamieszczone, dlatego waga tej sesji była ogromna.

Teraz wiem, że niepotrzebnie. Michał Pyc, fotograf który wykonał te zdjęcia, wspaniale poradził sobie z moim zdenerwowaniem. A efekty jego pracy są zniewalające. Michał bardzo szybko wczuł się w klimat zdjęć, który chciałam uzyskać oraz dołożyć swojego kreatywnego spojrzenia na ujęcia. Nie mogę także nie wspomnieć o profesjonalnej obróbce zdjęć po ich wykonaniu.

Po co przedsiębiorcom taka sesja?

Często mówię o tym, że współpracuje się z ludźmi, a nie firmami. Dlatego obecnie tak dobrze promuje się marki osobiste. Strony internetowe i profile społecznościowe są wizytówkami różnych przedsiębiorców i specjalistów. Aby najlepiej móc się zaprezentować, zamieszczenie chociaż jednego zdjęcia jest koniecznie. Fotografie i teksty są tak samo ważne. Gdy zdjęcia oddają Twój styl i charakter, pozwalają odbiorcy na lepsze poznanie tego, co masz im do przekazania.

Fotografie zamieszcza się nie tylko w Internecie. Coraz częściej zdjęcia pojawiają się także na wizytówkach, zwłaszcza osób aktywnie korzystających z networkingu. Dużo łatwiej skojarzyć imię i nazwisko z twarzą widoczną na zdjęciu.

 

Na mojej stronie internetowej już możecie oglądać efekty sesji z Michałem, a już wkrótce także na moich profilach społecznościowych. Serdecznie dziękuję Michałowi za ten wielki kawał pracy, który poświęcił moim zdjęciom. Bardzo cieszę się, że jeszcze przy niejednym projekcie będę mogła współpracować z takim fotografem.

Jeżeli chcesz, abym zaplanowała dla Ciebie sesję zdjęciową, skontaktuj się ze mną.


A zdjęcia może przegotować dla Ciebie Michał Pyc.

 

Anna Zielińska
Anna Zielińska
Anna Zielińska
Anna Zielińska

Ania Zielińska

Od 5 lat wspieram przedsiębiorców w pracy nad wizerunkiem firm. Z przyjemnością pomagam wdrażać nowe pomysły oraz rozwijać biznesy po to, by konsekwentnie i skutecznie dążyć do sukcesu.