Osobista sesja zdjęciowa

Osobista sesja zdjęciowa

Nie wystarczy zrobić zdjęcia, trzeba się do tego przygotować

Zazwyczaj pracuję po drugiej stronie obiektywu, nadzorując prace fotografa. Każdą sesję zdjęciową dokładnie planuję, ponieważ ujęcia będą potrzebne w materiałach, które są projektowane w określonym celu. Klimat sesji, ilość ujęć i wszystko to, co zostanie sfotografowane, jest ustalone przed sesją. Zastanawiam się nad odpowiednim miejscem, ubiorem, akcesoriami i dodatkami. O części z nich pisałam już w poprzednim artykule.

Zobacz także artykuł: W co ubrać się do sesji zdjęciowej?

Podczas sesji często widzę stres i skrępowanie w oczach pozujących osób. U mnie było podobnie. Pomimo dokładnego przygotowania ubrań, makijażu i fryzury oraz akcesoriów, stresowałam się. Wiedziałam po co wykonujemy te zdjęcia i gdzie będą one zamieszczone, dlatego waga tej sesji była ogromna.

Teraz wiem, że niepotrzebnie. Michał Pyc, fotograf który wykonał te zdjęcia, wspaniale poradził sobie z moim zdenerwowaniem. A efekty jego pracy są zniewalające. Michał bardzo szybko wczuł się w klimat zdjęć, który chciałam uzyskać oraz dołożyć swojego kreatywnego spojrzenia na ujęcia. Nie mogę także nie wspomnieć o profesjonalnej obróbce zdjęć po ich wykonaniu.

Po co przedsiębiorcom taka sesja?

Często mówię o tym, że współpracuje się z ludźmi, a nie firmami. Dlatego obecnie tak dobrze promuje się marki osobiste. Strony internetowe i profile społecznościowe są wizytówkami różnych przedsiębiorców i specjalistów. Aby najlepiej móc się zaprezentować, zamieszczenie chociaż jednego zdjęcia jest koniecznie. Fotografie i teksty są tak samo ważne. Gdy zdjęcia oddają Twój styl i charakter, pozwalają odbiorcy na lepsze poznanie tego, co masz im do przekazania.

Fotografie zamieszcza się nie tylko w Internecie. Coraz częściej zdjęcia pojawiają się także na wizytówkach, zwłaszcza osób aktywnie korzystających z networkingu. Dużo łatwiej skojarzyć imię i nazwisko z twarzą widoczną na zdjęciu.

 

Na mojej stronie internetowej już możecie oglądać efekty sesji z Michałem, a już wkrótce także na moich profilach społecznościowych. Serdecznie dziękuję Michałowi za ten wielki kawał pracy, który poświęcił moim zdjęciom. Bardzo cieszę się, że jeszcze przy niejednym projekcie będę mogła współpracować z takim fotografem.

Jeżeli chcesz, abym zaplanowała dla Ciebie sesję zdjęciową, skontaktuj się ze mną.

A zdjęcia może przegotować dla Ciebie Michał Pyc.

 

Anna Zielińska
Anna Zielińska
Anna Zielińska
Anna Zielińska