“Dzień dobry, potrzebuję stronę internetową.” – często to słyszę w słuchawce swojego telefonu. I bardzo się z tego cieszę. Po czym pytam o rzeczy potrzebne mi do wykonania strony internetowej. Wśród nich znajduje się serwer i domena.


Serwer jest mieszkaniem, a domena adresem tego mieszkania.

 


Serwer/hosting

Jest to przestrzeń, miejsce, w którym można umieścić stronę internetową i inne serwisy takie jak sklep internetowy. Ważne jest to, że ta przestrzeń jest często dzielona z miejscem na pocztę elektroniczną. Jeśli zachodzi taka potrzeba, serwer można rozszerzyć o dodatkową przestrzeń (GB, MB).

Domena

Aby przeglądarka internetowa mogła wyświetlić naszą stronę lub sklep musi znać adres serwera i do tego służy domena internetowa, która wskazuje, gdzie się znajduje część serwera ze stroną internetową. Identycznie, aby wysłać maila również potrzebna jest domena, żeby program pocztowy wiedział, gdzie i na jakim serwerze znajduje się skrzynka pocztowa.

 

 

Jeżeli chcesz mieć swoją stronę lub sklep internetowy, musisz wykupić serwer i domenę. Możemy zrobić to za Ciebie, przygotowując odpowiednie dokumenty (umowę powierzenia danych) i wyliczając właściwy dla Twoich potrzeb plan hostingowy (zakres pracy serwera). Elektroniczna poczta firmowa także potrzebuje wykupionego serwera i domeny.


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub skorzystać z moich usług, skontaktuj się ze mną.


Ania Zielińska

Od 4 lat wspieram przedsiębiorców w pracy nad wizerunkiem firm. Z przyjemnością pomagam wdrażać nowe pomysły oraz rozwijać biznesy po to, by konsekwentnie i skutecznie dążyć do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.